Chirurgijos technologijos

 
 
 

 

UAB "Chirurgijos technologijos" jau  ne pirmus metus tiekia į Lietuvą aukščiausios kokybės kelio ir klubo sąnarių endoprotezus, kuriuos gamina Prancūzijos firma "Groupe Lepine", pasitelkdama šiuolaikiškas ir pirmaujančias technologijas pasaulyje.

 

Pagrindinė sąnarių skausmų priežastis - tai siaurėjantis sąnarinis tarpas, senkantis sanarį tepantis skystis, eižėjantis kremzlinis paviršius.  Tai gali būti amžiaus įtaka,   traumos pasekmė arba ilgalaikė monotoniška sąnario veikla, žalojanti sąnari ilgus metus ir sukelianti jo mikrotraumas.

Jauname amžiuje sanarį fiksuojanti sudėtinga raumenų ir raiščių sistema yra pakankamai stabili ir elastinga, įvairūs nežymūs sutrikimai kompensuojami, tačiau reikia pastebėti, kad  tokių pacientų amžius jaunėja...

Judesius riboja sutrikusi anatominė sąnario struktūra arba patologinių reiškinių sukeltas skausmas, kuris veikia žmogaus pasąmonę ir žmogus, stengdamasis išvengti skausmo sukeltos kančios, pats riboja judesius, kas skatina sanarį "pamiršti" apie pilnavertę judesių amplitudę.

Ilgainiui, patologiniams procesams žengiant į priekį, jau nebeužtenka nuskausminančio medikamentinio gydymo, reabilitacijos priemonių - sąnario fiziologinė geba atlikti judesį sutrinka dėl pakitusios anatominės struktūros. Belieka vienintelė galimybė žmogui sugrąžinti visavertes biosocialines funkcijas -judėti, džiaugtis visuomenine veikla, dirbti - tai šiuolaikiški, aukščiausio lygio, visus biomechaninius reikalavimus preciziškai atitinkantys -PROTEZAI.

 

Klubo sąnarį sudaro šlaunikaulio galvutė bei dubens kaule esanti klubo kaulo duobė, vadinama gūžduobe. Sveiko klubo gūžduobę ir galvutę dengia kremzlė, o tarp šlaunies galvutės ir gūžduobės esantis skystis padeda galvutei lengviau judėti. Dėl įvairių ligų padarinių, įgimtų ar atsiradusių susirgimų bei traumų, sutrinka klubo sąnario darbas, pakinta šlaunikaulio galvutės ir gūžduobės forma. Žmogus pradeda jausti skausmą ne tik pavaikščiojus, bet ir ramybės būsenoje. Kai visi neoperaciniai gydymo būdai nebegali numalšinti skausmo ir grąžinti judrumo, pagerinti gyvenimo kokybę, lieka vienintelė išeitis - klubo sąnario endoprotezas.

Dažniausiai implantuojant endoprotezus pakeičiami šlaunikaulio kaklelis, šlaunikaulio galvutė ir gūžduobė. Pagal tvirtinimo būdą endoprotezai skirstomi į cementu tvirtinamus ir tvirtinamus be cemento. Esant cementiniam tvirtinimui, cementu fiksuojami endoprotezo koja ir gūžduobė, esant necementiniam tvirtinimui, kaulas įauginamas į endoprotezo dalis. Kurį tvirtinimo būdą parinkti, nusprendžia gydytojas.

Kelio sąnarį supa bendra sąnario kapsulė, todėl sutrikus bent vienai iš kelio sąnario dalių veiklai, pažeidžiamas vieningas sąnario funkcionavimas. Dažnai pasitaikanti liga - kelio sąnario artrozė - yra sąnario kremzlės susidėvėjimo pasekmė. Kremzlės susidėvėjimas gali atsirasti dėl senatvinių pakitimų, nevienodo sąnario apkrovimo, sužeidimų, uždegimų. Kai kremzlė nusitrina iki kaulo, kiekvienas judesys tampa skausmingu. Sumažinti šiuos skausmus ir palengvinti judėjimą gali tik dirbtinis kelio sąnarys.

Dirbtiniu kelio sąnariu keičiamos pažeistos kelio sąnario dalys. Kelio sąnario endoprotezas dažniausiai tvirtinamas kaulų cementu, tačiau gali būti tvirtinamas ir necementiniu būdu. Šis metodas dažniausiai taikomas jaunesniems žmonėms.